Idzie wiosna-przegląd foteli oraz huśtawek do ogrodu

ToHurt.pl
 | 04/04/23

Podstawowym wyposażeniem ogrodu są na pewno krzesła, stół i jakaś ławeczka. Planujemy to tak, aby goście, którzy najczęściej nas odwiedzają, zawsze mieli gdzie usiąść i wygodnie spędzić czas.

Kiedy najlepiej rozpocząć prace w ogrodzie? Wiosenne porządki

Wiosenne prace ogrodowe należy zaczynać w marcu. To miesiąc, w którym zazwyczaj tylko w niewielu miejscach Polski można jeszcze uświadczyć śnieg. Od kilku lat pogoda z każdym dniem staje się jednak bardziej nieprzewidywalna ze względu na zmiany klimatyczne, więc śniegu spodziewać się możemy tak naprawdę o każdej porze roku. Nadal warto pozostać przy jakimś określonym harmonogramie i rozpocząć obowiązki ogrodowe właśnie w marcu. W pierwszej kolejności trzeba przecież posprzątać, czyli zgrabić wszystkie liście i gałęzie oraz wyrzucić śmieci, które mógł przynieść wiatr. To nie tylko kwestia estetyki. Resztki takie jak np. zwierzęce odchody mogą źle wpływać na glebę i zakażać ją. To może następnie skutkować wzrostem chwastów, mchów, a dalej nawet różnymi chorobami twoich roślin. Od kilku lat przepisy nie pozwalają na palenie liści, ponieważ może to być niebezpieczne. Zadbaj więc o to, żeby na terenie swojej posesji mieć kompost, gdzie będzie można wyrzucać takie organiczne odpady. Jeżeli nie wiesz, jak założyć kompostownik, sprawdź w internecie. To bardzo prosty i ekologiczny sposób na produkcję własnego i naturalnego nawozu.

Niedługo wiosna – czas na zmiany w twoim ogrodzie!

W następnej kolejność trzeba zająć się drzewami i krzewami, które trzeba odsłonić, jeżeli na zimę były okrywane przed niskimi temperaturami. Wypada też podciąć gałęzie drzew, np. pędy jabłoni i gruszy. Trzeba poprzycinać również krzewy, które będą kwitły na pędach tegorocznych. Wczesna wiosna to również dobry moment na przearanżowanie ścieżek i alejek w ogrodzie. Jeśli układ ogrodu z zeszłego roku ci się znudził, właśnie teraz jest odpowiedni moment, aby to zmienić. Możesz wprowadzić także inne zmiany – nie tylko estetyczne, ale również funkcjonalne. Jedną z nich będzie zainwestowanie w system nawadniający tereny zielone. Jeżeli w twoim domu są dzieci, zastanów się nad zamontowaniem huśtawki do ogrodu. Dla siebie możesz natomiast wybrać jakiś fotel wiszący jedno- lub dwuosobowy. Będziesz mieć wówczas dostęp do bardzo przyjemnej formy odpoczynku na świeżym powietrzu. Na pewno docenisz ten wybór latem i wiosną, kiedy będziesz mogła wygodnie usadowić się w takim fotelu czy huśtawce z książką i kubkiem kawy lub lemoniady.

Meble ogrodowe – co zrobić z nimi po zimie?

Przed nadejściem zimy bardzo ważne jest to, aby wszystkie meble, które trzymasz na terenie ogrodu, schować do garażu lub innego zabudowanego miejsca. Nieważne, czy to meble metalowe, plastikowe czy z materiału albo drewna – każde powinny przeczekać deszczową i śniegową porę w suchym miejscu. Wiosna to okres, w którym ponownie wyciągniesz je z ukrycia. Pamiętaj wtedy o tym, aby dobrze przyjrzeć się każdemu przedmiotowi. Może okazać się, że niektóre z mebli ogrodowych są już zniszczone lub zepsute i nie nadają się na spędzenie kolejnego lata w twoim ogrodzie. Jednak nie można skreślać mebla przez kilka drobnych uszkodzeń – wiele z nich da się na pewno naprawić. Metalowe fragmenty można odrdzewić i nasmarować oliwą. Tak samo drewno – czasami wystarczy przemalowanie i zabezpieczenie odpowiednim preparatem. Te, których nie da się już ocalić, wywieź na PSZOK w twoim mieście. PSZOK, czyli Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, to ważne miejsce, jednak niestety nie wszystkim znane. Jeżeli masz wielkogabarytowe śmieci, nie zostawiaj ich byle gdzie. Sprawdź, gdzie znajduje się PSZOK na mapie twojego miasta i zawieź je tam. W miastach jest także rozpiska, kiedy odbierane są śmieci wielkogabarytowe i gdzie należy je zostawić. Najczęściej są to miejsca przygotowane specjalnie w tym celu przy śmietnikach w pobliżu ulicy.

Co możesz kupić na stronie sklepu internetowego ToHurt.pl?

ToHurt.pl to sklep, w którym znajdziesz całą gamę przedmiotów do wyposażenia twojej przestrzeni mieszkalnej. Są tam artykuły do łazienki, garderoby, kuchni i wszystkich innych pomieszczeń – nawet meble i przydatne elementy do ogrodu, a także artykuły dla zwierząt. W sklepie To Hurt znajdziesz wiele potrzebnych przedmiotów do swojego mieszkania. Wszystkie są posegregowane na czytelne kategorie, żeby każdy mógł łatwo odnaleźć się wśród nich. Naszym hasłem jest „wszystko w jednym miejscu”, aby klient nie musiał robić kilku zamówień w różnych sklepach i czekać na wiele paczek. U nas dokonasz bezpiecznych i wygodnych zakupów. Wysyłka, którą oferujemy, jest zawsze na czas. Twoje zamówienie wysyłamy od razu po zaksięgowaniu wpłaty, czasami nawet w ten sam dzień, w który je złożysz. W ciągu 30 dni masz prawo dokonania zwrotu. Oferujemy dostawę za pośrednictwem DPD, InPostu oraz Poczty Polskiej.

Wyroby oferowane przez naszą firmę można spotkać w około 600 punktach na terenie całego kraju – zarówno w małych prywatnych sklepach, jak i w dużych marketach. Jesteśmy firmą działającą na polskim rynku od 1985 roku. Ciągle poszerzamy swoją działalność, aby być numerem jeden dla starszych oraz nowych klientów.

Przegląd foteli i huśtawek do twojego ogrodu

Podstawowym wyposażeniem ogrodu są na pewno krzesła, stół i jakaś ławeczka. Planujemy to tak, aby goście, którzy najczęściej nas odwiedzają, zawsze mieli gdzie usiąść i wygodnie spędzić czas. Jednak czasami warto wyjść poza nasz praktyczny schemat i zdecydować się na coś więcej. Coś, co urozmaici przestrzeń ogrodową o przyjemny element wypoczynkowy lub rozrywkowy. Może to być np. wybór huśtawki do ogrodu. W sklepie To Hurt znajdziesz huśtawki bocianie gniazdo, a także fotele wiszące oraz bujane. Fotele dostępne są w wielu różnych rodzajach i kolorach, jedno- lub dwuosobowe. Jeśli interesują cię huśtawki bocianie gniazdo, to w ofercie sklepu internetowego do wyboru są rozmiary 60, 80 oraz 100 cm. Model Romek jest do kupienia w kolorach tęczy lub jednokolorowy (niebieski, pomarańczowy albo zielony), model Miki w kolorze czarnym, a model Kajtek z czerwonej lub niebieskiej siatki. Fotele bujane są dostępne w dwóch rodzajach – to model Lord w kolorze beżowym albo szarym. W zestawie jest stelaż siedziska, podstawy i daszka, siatkowany materiał ze sznurkami, materac, karabinek do powieszenia, zestaw montażowy i śruby. Największy wybór masz wśród foteli wiszących. Większość z nich jest na jedną osobę, ale niektóre z modeli są także w wariancie na dwie osoby. To fotel wiszący Lagos w czarnym, szarym lub kremowym kolorze. Na stronie znajdziesz także dwuosobową leżankę ogrodową Karibi oraz dwuosobowy hamak Laguna lub Toto.

Ławki, krzesła oraz leżaki stworzone do idealnego spędzenia lata

Na stronie sklepu internetowego ToHurt.pl znajdziesz całą gamę mebli, które świetnie wpasują się do twojego ogrodu lub działki. Dużym plusem naszego sklepu jest także wygoda i bezpieczeństwo, ponieważ zamawiasz wszystko z jednego miejsca. Możesz wyposażyć się u nas w krzesełka turystyczne, które są składane, co pozwala na ich łatwy transport. Mamy także krzesła wędkarskie, cateringowe oraz leżaki turystyczne, plażowe i ogrodowe. Jaki leżak plażowy wybrać? Najlepszy będzie na pewno taki z regulowanym daszkiem, dzięki któremu zawsze będziesz mogła osłonić twarz i głowę przed gorącym słońcem. U nas możesz kupić np. model Orange na kółkach. Jest to idealna opcja na wakacje nad morzem. Jest on mobilny, tak więc złożony może być transportowany jak torba na kółkach. Poza daszkiem jest również wyposażony w niewielką poduszkę. Taki leżak plażowy na pewno będzie idealnym towarzyszem podróży.

Wróć