Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze elektrycznego samochodu dla dziecka?

ToHurt.pl
 | 16/08/22

Kupując samochodzik dla dziecka, sprawdź koniecznie, jaką maksymalną prędkość może rozwijać auto.

Dzieci uwielbiają samochody elektryczne! Chcesz sprawić maluchowi frajdę? Kup mu miniaturkę prawdziwego auta, która będzie się samodzielnie poruszać. Na co zwrócić uwagę, by zabawka dla naszej pociechy spełniła jej oczekiwania, dała dużo radości, a jednocześnie nie była niebezpieczna dla jej zdrowia i życia?

Kupujemy samochodzik elektryczny dla dzieci – od czego zacząć? 

Elektryczne autko dla dziecka to zabawka, która zachwyci każdego malucha – ale jednocześnie stanowi spory wydatek. Kupując w sieci tego typu produkt, warto przede wszystkim starannie przeanalizować jego opis i wnikliwie przyjrzeć się zdjęciom. Bezpieczeństwo zawsze powinno stać na pierwszym miejscu. Kupując samochodzik elektryczny dla dzieci, należy przede wszystkim upewnić się, czy ma on możliwość kontroli za pomocą zdalnego pilota, a po drugie, czy producent zadbał o ograniczenie osiąganej przez samochód prędkości. Nawet najlepiej rozwinięte pod względem motorycznym dzieci nie są w stanie w pełni zapanować nad żadnym pojazdem. Dlatego możliwość posiadania przez dorosłego pełnej kontroli nad mini autkiem to podstawa, aby zapewnić bezpieczeństwo pociechom, które będą kierowały zabawkowym samochodem. Aby jednak autko mogło spełniać swoje zadanie, dziecko musi mieć możliwość samodzielnego sterowania samochodem za pomocą kierownicy i pedału gazu.

Maksymalna prędkość – czy to ma znaczenie? 

Kupując samochodzik dla dziecka, sprawdź koniecznie, jaką maksymalną prędkość może rozwijać auto. Nie powinna ona przekraczać około 5 km na godzinę. Jest to prędkość przemieszczania się dorosłego człowieka, a zatem dorosła osoba nie będzie miała problemu z podążaniem obok samochodu pozostającego w ruchu i, jeśli nastąpi taka konieczność, będzie mogła szybko zareagować na pojawiające się problemy.

Na obszarze zamkniętym

Pamiętaj, dziecko nigdy nie powinno bawić się elektrycznym samochodem samodzielnie, bez opieki osoby dorosłej. W pobliżu bawiącego się autem malucha zawsze powinien znajdować się rodzic, dziadkowie czy inne bliskie osoby albo opiekun. 

Dzieci powinny bawić się samochodem elektrycznym na zamkniętym obszarze – absolutnie niedozwolone jest, by dziecko poruszało się autem elektrycznym po drodze w ruchu ulicznym. Samochody elektryczne dla dzieci najlepiej sprawdzają się na podłożu suchym, utwardzonym i płaskim.

Dopasuj auto elektryczne do wieku i wzrostu dziecka

Mini auto powinno być dopasowane do wzrostu i wagi dziecka. Samochodziki elektryczne różnią się od siebie nie tylko mocą silnika, kolorem nadwozia czy liczbą dodatków, ale także wielkością. Kupując auto dla swojej pociechy, dokładnie sprawdź, jakie wymiary ma dany model, i zastanów się, czy będą one odpowiednie do wzrostu twojej pociechy. Pamiętaj też, że dziecko rośnie. Podobnie jak ubranka, również i samochód elektryczny można kupować nieco „na wyrost”. By dziecko mogło się nim cieszyć w kilku kolejnych sezonach, lepiej kupić nieco za duży samochód niż za mały i ciasny, do którego dziecko, gdy nieco urośnie, nie będzie mogło się zmieścić. Wybierając auto elektryczne, sprawdź, do jakiego wieku jest ono dostosowane i jakie dozwolone obciążenie auta dopuszcza producent.

W królestwie gadżetów

Jeśli jeździsz samochodem, doskonale wiesz, jak ważne jest dla kierowcy wyposażenie kokpitu. Kolorowe wyświetlacze, radio, odtwarzacz płyt czy plików muzycznych sprawiają, że jazda samochodem staje się przyjemnością, a podróż zamienia się w przygodę. Również samochodziki elektryczne mogą być wyposażone w gadżety dodające atrakcyjności każdej dziecięcej podróży.

Radio, odtwarzacz, gniazda

Panel sterowania to jedna z najważniejszych składowych samochodu – również dla małego kierowcy. Nowoczesne pojazdy elektryczne są wyposażane w urządzenia do odtwarzania muzyki czy radio z bluetoothem. Muzyką, jak w wozach dla dorosłych, można sterować z poziomu pulpitu i kierownicy. Panele mogą być wyposażone w przydatne dodatki – gniazdo USB, wejście ładowarki, wejścia na kartę pamięci, gniazdo Jack czy wyświetlacz LED.

Wybierając określony model, warto także zwrócić uwagę na to, z czego wykonane są siedzenia.

Najlepiej, by była to skóra lub ekoskóra – obecnie bardzo modny materiał, ekologiczny i oddychający, co dodatkowo zwiększa przyjemność i bezpieczeństwo użytkowania auta.

Luksus od najmłodszych lat

Lubisz wsłuchiwać się w ciche mruczenie silnika twojego auta? Sprawdź, czy samochód dla dziecka nie hałasuje i czy jest wyposażony w funkcję cichego startu. Jeśli jej nie ma dziecko może przestraszyć się podczas włączania silnika i już na samym początku zrazić się do zabawki.

Zwróć uwagę na szczegóły

Jesteś miłośnikiem motoryzacji? Z pewnością wiesz, jak ważne w samochodzie są detale. Kupując autko dla dziecka, sprawdź, na ile jest ono wierną miniaturą prawdziwych aut – czy jest wyposażone w otwierane drzwi, reflektory z przodu i z tyłu, dwa lusterka boczne, a także pasy bezpieczeństwa. Pamiętaj, że każda zabawa zawiera w sobie także element edukacji. Jeżdżąc mini autkiem, dziecko dowiaduje się, w co powinien być wyposażony prawdziwy samochód, jakie funkcje pełnią poszczególne elementy, a także poznaje zasady bezpieczeństwa. Pasy w samochodzie pozwolą mu się nauczyć, że jest to jedna z istotnych części samochodu, pełniąca bardzo ważną funkcję – zapewniająca bezpieczeństwo kierowcy. Dodatkową atrakcję może stanowić dla dziecka klakson zamontowany na kierownicy.

Miniatury znanych marek 

Bezpieczeństwo, odpowiednie parametry, zestaw przydatnych gadżetów i dodatków uatrakcyjniających jazdę małym samochodzikiem… czy coś pominęliśmy? Coś, na co z pewnością każdy, i duży, i mały kierowca, zwraca uwagę w pierwszej kolejności – marka samochodu! W asortymencie sklepu internetowego ToHurt.pl znajdziecie pełny wybór marek i kolorów aut dla dzieci – począwszy od nobliwego bugatti, eleganckiego mercedesa, dynamiczne audi, luksusowe lamborghini, na pełnym powabu i werwy porsche kończąc… Warto pamiętać, że sentyment do naszych zabawek z dzieciństwa zostaje z każdym z nas przez całe życie. Pamiętajmy więc o tym, że wybierając konkretny model i kolor auta, określamy jego wybory w dorosłym życiu.

Aby podsumować… 

Kupując mini auto, pamiętaj, że każde dziecko potrzebuje określonej dawki ruchu na co dzień. Zadbaj o to, by samochodzik nie stał się pretekstem do rozleniwienia, ale był tylko jedną z alternatywnych form spędzania wolnego czasu – obok spacerów, biegania czy innych form ruchu na świeżym powietrzu. Zbyt często używany samochód szybko się znudzi, a dziecko nabierze nawyku korzystania z auta zamiast z własnych nóg, co w dorosłym życiu może przerodzić się w niezdrowe przyzwyczajenie do unikania ruchu i wysiłku fizycznego.

Wróć