O kamieniu ozdobnym słów kilka

ToHurt.pl
 | 04/11/22

Kamień ozdobny nie tylko wspaniale wygląda, wzbogaca i uszlachetnia pomieszczenia. Jest tym rodzajem materiału dekoracyjnego, który niemal zawsze wygląda doskonale, niezależnie od rodzaju pomieszczenia,w którym zostanie wykorzystany.

Wyjątkowa estetyka i elegancki, nieco prestiżowy wygląd – mowa o niezwykłej dekoracji, która od dawna zajmuje ważne miejsce w aranżacji wnętrz i zdobieniu elewacji budynków. Kamień ozdobny nie tylko wspaniale wygląda, wzbogaca i uszlachetnia pomieszczenia oraz budowle, ale i jest wyjątkowo trwały. Zabezpieczenie powierzchni, podkreślenie stylu i charakteru wystroju, zwiększenie atrakcyjności salonu czy fasady domu – to tylko niektóre z zalet kamiennych paneli, mozaik i płyt.

Naturalny kamień na ścianę w Twoich wnętrzach

Kamień naturalny jest tym rodzajem materiału dekoracyjnego, który niemal zawsze wygląda doskonale, niezależnie od rodzaju pomieszczenia, w którym zostanie wykorzystany. Można dowolnie przebierać w różnych kolorach i strukturach – na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych wariantów tego produktu.

Kamień ozdobny w domu

Kamień – jasny i ciemny, szorstki i o gładszej powierzchni, jednolity i melanżowy – sprawdzi się zawsze i w każdym rodzaju wnętrz, jeśli tylko zadamy sobie odrobinę trudu, by właściwie dopasować jego typ do wystroju pomieszczenia. Kiedy jesteśmy na etapie projektowania i wyposażania mieszkania czy domu zacznijmy od podstaw. Stawiając na upatrzony naturalny kamień na ścianę,jesteśmy w stanie bez trudu dobrać pozostałe elementy wyposażenia: kolory ścian i meble, wykończenia i tekstury materiałów. Wszystko zależy tylko i wyłącznie od pomysłu oraz gustu właściciela. Choć kamień ozdobny wydaje się niemal stworzony do wnętrz nowoczesnych, rustykalnych i loftów, równie dobrze będzie się prezentować w każdym pokoju, choćby tradycyjnym salonie, sypialni urządzonej w stylu shabby chic, a nawet wnętrzu glamour. Nic nie stoi na przeszkodzie, by fragmentami kamienia udekorować dziecięce pokoiki, część kuchni i jadalni czy nastrojowe pokoje dla gości.

Jak wykorzystać kamień ozdobny w dekoracji?

Pomysłów na wykorzystanie kamienia ozdobnego we wnętrzach jest nieskończenie wiele – ograniczenie stanowi niemal wyłącznie fantazja projektanta. Czar kamienia drzemie w jego bezpośrednim powinowactwie z naturą, dlatego udekorowane nim wnętrza – choć często spodziewamy się całkowicie odmiennego efektu – stają się bardziej przytulne. Najbardziej „oczywistym” zastosowaniem jest umieszczenie kamiennych płytek na obudowach domowych kominków, palenisk, wanien, luster i schodów.

Trendem w ostatnich lat stało się natomiast dekorowanie ścian, ich fragmentów, ścianek działowych i przepierzeń za pomocą rozmaitych rodzajów kamienia. Często używa się tego niezwykłego surowca do zagospodarowywania miejsc, które chcielibyśmy, by pozostały nieumeblowane, a jednocześnie nie nazbyt puste. Przecięcie ściany pasem kamiennej dekoracji, drobne elementy imitujące obrazki czy efektowne detale – wszystko to w unikatowy sposób kształtuje przestrzeń, dzieląc ją na funkcjonalne i ozdobne strefy – wizualnie powiększające i zmniejszające fragmenty ścian (zgodnie z zamysłem).

Naturalny kamień elewacyjny – wyjątkowa dekoracja budynku

Naturalny materiał wykończeniowy, jakim jest kamień, stanowi niezwykle bogate źródło inspiracji. To naprawdę wyjątkowy element zdobniczy o wielkiej mocy, który sprawdza się nie tylko we wnętrzach, dekorując je, ale i wzmacniając czy chroniąc zewnętrzne elementy naszych zabudów.

Kamień elewacyjny – ochrona i świetny wygląd na lata

Każdy właściciel domu wie, jak ważna jest wysokiej jakości i dobrze wykonana elewacja budynku, która chroni ściany, zabezpiecza przed zmienną pogodą oraz brudem i po prostu ładnie wygląda. Estetyczny, czysty i gustowny dom jest jak wizytówka – zaprasza gości do środka i wiele mówi o gospodarzu. Dlatego tak często kamień ozdobny widujemy na zewnątrz – w postaci dekoracyjnego i chroniącego przed zabrudzeniem murku, mozaiki na posadzce czy schodkach oraz wokół drzwi. Solidna, trwała i estetyczna dekoracja będzie zarówno świetnie się prezentować, jak i okaże się rozwiązaniem wyjątkowo ekonomicznym. Zabezpieczenie newralgicznych i często użytkowanych miejsc jest inwestycją na lata. Wysokiej klasy kamień elewacyjny, chroniący najbardziej narażone na zużycie fragmenty budynku, to materiał, który sprawia, że nie potrzeba każdego roku malować i reperować elewacji. Pozwala także odpowiednio wzmocnić ściany i wspomóc regulację termiki wnętrz. Nie do przecenienia są też walory wizualne wyłożonego (w całości lub częściowo) kamiennymi płytami budynku.

Naturalny kamień – na ścianę domu, taras i do ogrodu

Odpowiednio dobrany, dobrej jakości i fachowo ułożony kamień elewacyjny jest gwarantem zadowolenia klienta na wiele długich lat. Pomimo iż ten materiał wykończeniowy jest stosunkowo kosztowny, inwestycja na przestrzeni czasu zwraca się, a unikatowy i wytworny wygląd elewacji rekompensuje ten wydatek. Za pomocą płytek, które zostaną ułożone na ścianie, można stworzyć niezwykłe aranżacje – od prostych minimalistycznych form, po pełne przepychu zestawienia architektoniczne. Kamień sprawdzi się nie tylko na elewacji, ale i jako „okładzina” ogrodzenia czy panele na ganku i tarasie. Ten solidny materiał powinien bez trudu przetrwać mrozy, deszcze i okresy dużego nasłonecznienia. Obok wszystkich swoich walorów estetycznych kamień, który doskonale komponuje się z drewnem, metalem i naturalnymi strukturami ogrodu i otoczenia, świetnie wpisuje się w modny obecnie nurt stylistyczny eco, co dodatkowo czyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Wróć