Przydomowe boisko do gry w piłkę nożną? Jak je stworzyć krok po kroku?

ToHurt.pl
 | 28/06/24

Wyobraź sobie sytuację, w której nie musisz szukać, ponieważ boisko do gry w piłkę nożną masz w swoim ogródku! Przydomowe boisko do gry w piłkę nożną to marzenie każdego fana futbolu. By je spełnić, wystarczy zbudować je we własnym ogródku.

Lubisz grać w piłkę nożną ze swoimi dziećmi, jednak szukanie wolnego orlika przyprawia Cię o zimne poty? Wyobraź sobie sytuację, w której nie musisz szukać, ponieważ boisko do gry w piłkę nożną masz w swoim ogródku! Przydomowe boisko do gry w piłkę nożną to marzenie każdego fana futbolu. By je spełnić, wystarczy zbudować je we własnym ogródku. Z naszym poradnikiem zrobisz to szybko i prosto.

Nie da się ukryć, że piłka nożna to nasz sport narodowy. Jesteśmy kibicami, sędziami, a często chcielibyśmy być również zawodnikami. Każdy fan tej dyscypliny sportu chciałby mieć własne boisko. Jeśli należysz do tego grona i masz wystarczająco dużo miejsca w ogródku, możesz samodzielnie stworzyć boisko! 

Dlaczego warto mieć przydomowe boisko do gry w piłkę nożną?

Zastanawiasz się, dlaczego przydomowe boisko to dobry pomysł? Pierwszym z powodów, dla których warto zastanowić się nad jego stworzeniem, jest brak konieczności rezerwowania miejsca na najbliższym orliku. Jeśli będziesz chciał zagrać mecz ze swoim dzieckiem, wystarczy, że wyjdziesz do ogrodu.

Własne boisko w ogrodzie to także większa motywacja do regularnej aktywności fizycznej. Chcąc pograć w piłkę, nie musisz planować całej wyprawy na pobliskie boisko. Pamiętaj, że częste granie w piłkę nożną, nawet amatorsko, może pomóc poprawić samopoczucie i kondycję fizyczną.

Boisko w ogrodzie – jak stworzyć je samodzielnie? Chciałbyś tworzyć boisko ogrodowe, jednak nie wiesz, od czego zacząć? W naszym artykule o wszystkim Ci opowiemy.

Krok I: wybór odpowiedniego miejsca

Jeśli zależy Ci na wygodnym boisku do gry, znajdź w swoim ogrodzie takie miejsce, które będzie na tyle duże, aby pomieścić wszystkie elementy, jakie powinny znaleźć się na boisku. Zwróć uwagę także na to, aby było równo i bez drzew czy krzewów lub wystających kamieni. Kiedy już znajdziesz takie miejsce, możesz wyznaczyć granice boiska. Możesz to zrobić za pomocą farby, taśm przytwierdzonych do ziemi, a nawet piasku. 

Krok II: przygotuj podłoże

Jeśli podłoże, na którym ma powstać przydomowe boisko, jest nierówne, rozważ jego wyrównanie. Możesz również rozłożyć specjalną trawę syntetyczną. Wolisz naturalną murawę? Wybierz odpowiedni rodzaj trawy, który sprawi, że boisko szybko się zazieleni. Pamiętaj także o regularnej pielęgnacji trawy.

Krok III: rozstaw bramki po obu stronach boiska

Kiedy murawa jest już przygotowana, możesz wybrać odpowiednie bramki piłkarskie. Tutaj masz kilka możliwości do wyboru. Zależnie od dostępnego miejsca i wielkości boiska możesz postawić na mniejsze lub większe bramki piłkarskie do ogrodu. W ofercie sklepu tohurt.pl znajdziesz różne akcesoria, które pozwolą Ci stworzyć boisko w ogrodzie. Do najchętniej wybieranych modeli należą m.in.:

  • zestaw bramek piłkarskich SIGNAL 2 sztuki – najczęściej wybierane jako prezent dla najmłodszych. Ich niewielkie wymiary sprawiają, że zmieszczą się nawet w niewielkim ogrodzie, dając dzieciom wiele radości;
  • bramka piłkarska duża 300 x 200 cm GALMA czarna – duże gabaryty bramki sprawiają, że możesz ze swoim dzieckiem rozegrać prawdziwy mecz piłki nożnej. Wysokiej jakości galwanizowane profile malowane proszkowo na czarno zapewniają trwałość bramki ogrodowej, dzięki czemu będziecie mogli się nią cieszyć przez długi czas;

Kiedy kupisz już bramki piłkarskie do ogrodu, możesz je ustawić naprzeciw siebie. Teraz pozostaje jedynie dodać oznaczenie pól.

Krok IV: dodaj oznaczenia pól

Oznaczenia pól są bardzo ważne i pozwalają na prawidłowe rozgrywanie meczu. Linia pola karnego, linie środkowe i końcowe – stwórz je za pomocą farby i taśmy. Możesz także użyć piasku, jednak miej na względzie, że podczas rozgrywania meczu linie wykonane z piasku mogą ulec zniszczeniu.

Przydomowe boisko do gry w piłkę nożną – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Tworząc boisko w ogrodzie, pamiętaj o tym, aby znajdowało się ono jak najdalej od niebezpiecznych przedmiotów, takich, jak np. grill, czy narzędzia ogrodowe. Co więcej, powinno także znajdować się w bezpiecznej odległości od okien oraz innych przeszklonych albo metalowych konstrukcji. 

Zanim zaczniesz przygotowywać boisko do gry w piłkę nożną w ogrodzie, stwórz dokładny plan, który pozwoli Ci uniknąć niespodzianek. Nie przejmuj się także, jeśli trawa nie będzie idealna tak jak na profesjonalnym boisku. Pozbądź się jedynie kamieni, kopców kreta oraz gałęzi. Dziecko z pewnością doceni Twoje starania i będzie szczęśliwe, że może grać w piłkę na własnym podwórku.

Bramka piłkarska do ogrodu – jak wybrać najlepszą?

Zastanawiasz się, jak wybrać najlepszą bramkę piłkarską do ogrodu, aby była nie tylko bezpieczna, lecz także spełniała oczekiwania i wymagania wszystkich graczy? Pamiętaj, że zwykła bramka, którą będziesz montować na swoim podwórku, niekoniecznie będzie tak wytrzymała, jak te, które znajdują się na stadionach najlepszych drużyn piłkarskich.

Chcąc wybrać najlepszy model, skup się nie tylko na materiale, z jakiego wykonano brankę, ale i na jej rozmiarze. Jeśli masz niewielki, przydomowy ogródek, pamiętaj, aby bramki piłkarskie także były niewielkie. Jeśli wybierzesz największe modele dostępne na rynku, mogą zajmować za dużo miejsca.

Szukając najlepszych bramek, zwróć także uwagę na ich kształt oraz mocowanie do podłoża, które zapewni bezpieczeństwo podczas meczu. Aby przymocować bramkę do podłoża, wybierz taki model, który będzie dodatkowo wyposażony w śledzie pozwalające przytwierdzić bramkę do podłoża.

Pamiętaj także o tym, że małe bramki mają jeszcze jedną zaletę – bez problemu przeniesiesz je z jednego miejsca w drugie. Dodatkowo ich składanie i rozkładanie jest bardzo proste. Niewielka bramka o wymiarach 213 x 150 cm będzie idealnym wyborem do mini gierek z kolegami z podwórka lub rodziną, która chce się dobrze bawić przy grillu. 

Budowa przydomowego boiska do gry w piłkę: ile kosztuje?

Jeśli lubisz uprawiać sport, budowa boiska ogrodowego przed lub za domem będzie doskonałym pomysłem. Skoro już wiesz, jak własnoręcznie zbudować boisko do gry w piłkę, przyszedł czas na przyjrzenie się kosztom. Będą zależeć od materiałów, jakich użyjesz do budowy boiska. 

Jeśli zależy Ci na naturalnej murawie, musisz wiedzieć, że koszt trawy zaczyna się już od około 75 zł. Koszt farby do wyznaczenia linii rozpoczyna się już od około 50 zł. Przyszedł czas na oszacowanie ceny bramek piłkarskich. Ich koszt różni się nie od wielkości oraz materiału, z którego je wykonano. W naszym sklepie znajdziesz bramki piłkarskie w różnych cenach. Koszty bramek ogrodowych będą wahać się między 46 zł a 379 zł. Koszt budowy mini boiska do gry w piłkę może być różny, dlatego jego budowę powinieneś dokładnie zaplanować, a poszczególne ceny uwzględnić w swoim domowym budżecie. 

Pokaż swojemu dziecku, jak ważny jest ruch i wspólna zabawa na świeżym powietrzu

Każdy rodzic i dorosły powinien pamiętać o tym, że dzieci biorą z nas przykład. Jeśli zatem pokażemy im, że ruch to samo zdrowie i zachęcimy do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, a nie przed komputerem, chętnie będą to robić.

Aby czas spędzony na podwórku był atrakcyjny, warto go odpowiednio zaaranżować. Przydomowe boisko do gry w piłkę nożną może okazać się świetnym pomysłem. Możesz zaprosić kolegów swojego syna i zorganizować osiedlowy mecz, w którym drużyna wygrana otrzyma nagrody. Pamiętaj, że Twoje zaangażowanie oraz zaszczepianie zamiłowania do sportu ma ogromne znaczenie. Pomaga zachęcać dziecko, nie zmuszając go do aktywności fizycznej. Tylko wtedy zainteresuje się sportem i ruchem na świeżym powietrzu. Warto spróbować zachęcić dziecko do uprawiania sportu, ponieważ dzięki aktywności fizycznej będzie zdrowsze, a dzięki wydobywającym się podczas gry endorfinom – szczęśliwsze.

Wróć