Suszarka do ubrań jako nieodzowny element domu

ToHurt.pl
 | 20/03/23

Już od kilku lat popularnym rozwiązaniem stała się pralka stawiana w kuchni, a nie w łazience.

Suszenie prania w domu

Już od kilku lat popularnym rozwiązaniem stała się pralka stawiana w kuchni, a nie w łazience. Zazwyczaj jest to związane z przestrzenią, której w łazienkach często brakuje, jednak jest to również pewien trend przejęty z Ameryki. Niektórzy planują więc ustawić ten sprzęt w kuchni, aby unowocześnić swoje mieszkanie. Tradycyjna polska łazienka kojarzy się nam z wanną, nad którą powieszona jest suszarka do ubrań sznurkowa sufitowa, jednak dziś jest to o wiele rzadziej stosowane rozwiązanie. Jest tak głównie przez to, że odchodzi się także od montowania wanien na rzecz wygodnych kabin prysznicowych. Kiedyś suszarki sufitowe sprawdzały się świetnie tak samo w dużych, jak i w małych łazienkach. Wraca więc pytanie, jak i gdzie suszyć pranie w naszym domu, jeśli mamy małą łazienkę, w której nie mieści się suszarka? Dziś większość z nas korzysta z suszarek wolnostojących. Ich zaletą jest mobilność, więc można korzystać z nich w jakimkolwiek pomieszczeniu. Są także łatwe w przechowywaniu, składają się szybko i można trzymać je schowane np. w jakiejś wnęce między meblem a ścianą. To najlepsza opcja, z jakiej korzystają studenci, którzy często muszą się przeprowadzać.

Wady i zalety suszenia prania w przestrzeni mieszkalnej

Jeżeli masz w swoim domu balkon, w lecie możesz suszyć swoje pranie właśnie na nim. Nie musi być on nawet nasłoneczniony – ciepłe powietrze wysuszy twoje ubrania całkiem szybko nawet bez bezpośrednich promieni słonecznych. Tak samo można zrobić na tarasie w domu – wystawić składaną suszarkę na zewnątrz. W domach z ogrodem często montowane są np. metalowe rury, do których można przyczepić sznurki, gdzie suszy się pranie. Co jednak zrobić w zimie? Nieważne, czy mieszkasz w bloku, czy w domu, podczas tej pory roku twoje pranie będzie musiało suszyć się w środku. Mokre ubrania będą wtedy zajmować przestrzeń w którymś z pokoi, a przy tym wydzielać dużo wilgoci do powietrza. Nie wpływa ona korzystnie na nasze zdrowie i potęguje powstawanie grzybów oraz pleśni w mieszkaniu. Trzeba zadbać więc o kilka czynników, aby pranie schnące w pomieszczeniu nie powodowało tych nieprzyjemności. Najważniejsze będzie wietrzenie danego pokoju. W zimie wystarczy, jeśli uchylisz je przynajmniej na samym początku, tuż po rozwieszeniu ubrań. Zamiast tego możesz włączyć np. wentylator lub wiatrak. Dobrze jest zastosować pochłaniacz wilgoci lub osuszacz elektryczny. Pranie najlepiej zrobić rano. W ciągu dnia jest w domu wyższa temperatura niezależnie od tego, jaka jest pora roku. Używane wówczas sprzęty AGD też wydzielają ciepło, podczas gdy z nich korzystamy.

Suszarka do ubrań – ważny element wyposażenia każdego domu

Suszarka na pranie w domu to konieczność. Najlepiej jest zadbać o to, by w każdym domu i mieszkaniu suszarka była elementem wyposażenia – każdemu ułatwiłoby to życie. Jednak niewielu właścicieli mieszkań ma na stanie suszarkę, dlatego te wolnostojące i mobilne są tak popularne i chętnie kupowane. Na stronie sklepu To Hurt także znajdziesz kilka suszarek, w które możesz się zaopatrzyć. Ulubionym modelem naszych klientów jest suszarka Sonora. Jest ona pionowa i ma trzy poziomy. Została stworzona tak, aby nie zajmować zbyt dużo miejsca. Sprawdzi się więc idealnie w niewielkich pomieszczeniach, nawet w tych, gdzie zwykłe jednopoziomowe suszarki wcześniej nie mogły się zmieścić. Ma trzy poziomy półek, w których dolna półka będzie odpowiednia np. na buty, a dodatkowo jest wyposażona w dwa wystające ramiona, na których możesz powiesić ubrania na wieszakach. Dzięki kółkom można ją łatwo przemieszczać między pokojami. Konstrukcja jest wykonana ze stali malowanej proszkowo, jest zatem stabilna i utrzymuje do 20 kg obciążenia. Jest dostępna w szarym lub niebieskim kolorze. 

Jakie suszarki kupisz w sklepie ToHurt?

Sonora nie jest jedynym modelem suszarki, który jest dostępny na ToHurt.pl. Możesz także zaopatrzyć się w suszarkę stojącą na pranie Aral. Wykonano ją ze stali malowanej proszkowo oraz ma dołączone dodatki z tworzywa sztucznego. Jest to składana suszarka, więc gdy jej nie używasz, może być wsunięta w jakieś niewidoczne miejsce. Rozkłada się w płaszczyźnie pionowej. Jest wyposażona w trzy poziomy do suszenia ubrań. Na samym dole są zamontowane metalowe blokady, które uniemożliwiają suszarce samodzielne złożenie się. Aral to idealna suszarka do domu. Dzięki swojej budowie zmieści się idealnie w kabinie prysznicowej, jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca lub nie chcesz trzymać jej w innym pomieszczeniu. Może także zostać postawiona w wannie, na balkonie czy na tarasie – jest odporna na działanie warunków atmosferycznych. Waży około 2 kg i łatwo się ją przenosi. Suszarka jest dostępna w dwóch kolorach i wysyłamy do ciebie losowy egzemplarz. Ma antypoślizgowe nakładki na nóżki, a dopuszczalny ciężar, jaki jest w stanie utrzymać, to około 15 kg. Trzeba jednak pamiętać o równomiernym rozłożeniu mokrego prania, aby nie przeciążyć suszarki z jednej strony.

Suszarka do domu – coś niestandardowego

Masz już swoją idealną, wymarzoną suszarkę, na której mieści się całe pranie? To świetnie. Jeśli jednak potrzebujesz czegoś małego, np. tylko na ręczniki lub do postawienia w łazience, aby niektóre rzeczy mieć zawsze pod ręką – mamy pewne propozycje. Są to stojaki lub wieszaki stojące. W ofercie naszego sklepu znajdziesz dwa stojaki bambusowe. Stojak Mekong ma 98 cm wysokości, 40,5 cm szerokości oraz 28 cm głębokości. Jest wyposażony w cztery drążki, które są rozmieszczone stopniowo. Pozwala to na efektywne schnięcie powieszonych tam ubrań i ręczników. Drugim z nich jest stojak bambusowy Laos. Ma on trzy ramiona, z których każde ma inną wysokość – 81, 69 i 59 cm. Dodatkowo jest szeroki na 50 cm, głęboki na 38 cm, a odstęp ramion między sobą to 10,5 cm. Dokonaj wyboru, mając do dyspozycji nasz obszerny asortyment!

Wróć