Schludnie i czysto – półki na buty

ToHurt.pl
 | 23/12/22

Porozrzucane po korytarzu obuwie, o które potykasz się na środku korytarza, i sterta czółenek, trampek i botków na każdą okazję, spośród których trudno znaleźć tę właściwą parę – właśnie wtedy, gdy jest najbardziej potrzebna.

Porozrzucane po korytarzu obuwie, o które potykasz się na środku korytarza, i sterta czółenek, trampek i botków na każdą okazję, spośród których trudno znaleźć tę właściwą parę – właśnie wtedy, gdy jest najbardziej potrzebna. Taki obraz znamy chyba niemal wszyscy, a przynajmniej większości z nas zdarzyło się przeżyć frustrujący epizod z butami w roli głównej. Tymczasem istnieją proste rozwiązania, które ułatwiają poradzenie sobie z chaosem. Wygodna półka na buty, regał, komoda czy organizer do dużej szafy mogą odmienić życie domowników.

Szafki i regały na buty – idealne do małych wnętrz

Jeśli lubimy porządek, półka na buty czy choćby niewielki regalik, na który odstawimy ulubioną parę obuwia po powrocie do domu, stanowi konieczność. W zależności od wielkości rodziny i ilości butów do uporządkowania, dobierzemy rozwiązania, które pozwolą cieszyć się porządkiem we wnętrzu – regaliki, niewielkie szafki i inne rozwiązania.

Wygodne i estetyczne rozwiązania do przedpokoju

Większość korytarzy i holi w naszych domach to przestrzenie o niewielkich wymiarach. Jednak i do takich kilku metrów kwadratowych powierzchni z powodzeniem można dopasować odpowiednie meble, które pomogą uporać się z porozrzucanymi na podłodze butami. Wybierzmy takie półki i szafki, które pomieszczą dużo przedmiotów, ale jednocześnie nie przytłoczą i zbytnio nie zagracą wnętrza. Na rodzimym rynku, właśnie z uwagi na specyfikę małych przestrzeni mieszkalnych, ogromną popularnością cieszą się charakterystyczne, niezwykle ergonomiczne wąskie szafki o skośnych półkach. Są one komfortowe, poręczne i ustawne. Dzięki umieszczeniu obuwia pod pewnym kątem, w maleńkiej szafce uda się pomieścić stosunkowo duże ilości obuwia – po 4 pary na jedyne pół metra kwadratowego szafki o zaledwie kilkunastocentymetrowej głębokości. W zależności od potrzeb, możemy zdecydować się na dwu- lub nawet trzypoziomową szafkę, która niejako „przyklejona” do ściany nie zajmie dużo przestrzeni.

Półka na buty i funkcjonalna szafka z siedziskiem

W mieszkaniu singla i tam, gdzie domownicy preferują posiadanie jedynie niezbędnej ilości butów, z powodzeniem wystarczą niewielkie, otwarte półki i regały na buty. W zależności od gustu domowników i stylu urządzenia wnętrza, można się zdecydować na bambusowe, metalowe czy drewniane, jedno- lub wielopoziomowe półki na podręczne obuwie. Wówczas będziemy na nich trzymać wyłącznie buty użytkowane w danym sezonie, podczas gdy pozostałe trzeba będzie przechować w innym miejscu, jak choćby w kartonach na szafie, pod łóżkiem czy organizerach w zakątkach domu (gdzie dysponujemy większą ilością wolnej przestrzeni). Ciekawym rozwiązaniem dla osób starszych, dzieci czy po prostu miłośników codziennego komfortu, będzie wyposażenie swojego holu w szafkę na buty z siedziskiem – minimalistyczną, drewnianą półką lub wyściełanym miękką tapicerką obiciem. Tego typu komoda z funkcją wygodnej pufy zmieści się nawet w niewielkim pomieszczeniu.

Półki na buty do szaf i sposoby na przechowywanie obuwia

Kiedy dom zamieszkuje duża rodzina, a do tego większość z nich to wielbiciele obuwia i posiadacze rozmaitych par na każdą okazję, niewielka półka na buty już nie wystarczy. Wówczas najlepiej sprawdzą się dodatkowe szafki na obuwie, regały, które pomieszczą wiele par, a nawet półki modułowe z możliwością rozbudowywania.

Organizery i regały na buty do sypialni i garderoby 

Miłośniczki szpilek, botków i najnowszych obuwniczych trendów wiedzą, ile miejsca potrzeba, by każdego roku przechować w swoim domu arsenał modnych butów na każdą okazję. Zwykła szafka na korytarzu i półeczka na ganku to kropla w morzu potrzeb. Osoby, które mają dodatkowy pokoik, możliwość utworzenia na zapleczu sypialni czy w przydomowym magazynie specjalnie wydzielonej strefy (typu garderoba) z otwartymi regałami, czy wyposażenia mieszkania w pojemną szafę z dodatkowym zapleczem, mają problem z głowy. Wystarczy wyposażyć je w specjalne ukośne półki na buty do szaf lub w każdej ze standardowych rozmiarów przestrzeni umieścić organizer do butów, który utrzymując buty jeden nad drugim, pomoże optymalnie zagospodarować wolne miejsce. Jeśli nie stać nas na dodatkowy pokój czy wielopoziomową zabudowę, idealnym pomysłem będzie wstawienie do pomieszczenia regału na buty – zamkniętego w estetyczną, tekstylną szafkę w kolorze dopasowanym do wnętrza.

Wygodne, pojemne i wytrzymałe regały na buty 


Organizery i regały na buty, szczególnie w większej ilości, przydadzą się nie tylko w domu, ale i przestrzeni publicznej – w takich miejscach jak przedszkola, szkoły, sale ćwiczeń czy szatnie, a nawet korytarze przy wejściu do sal i gabinetów. Organizer do butów, regał czy szafka przyda się wszędzie tam, gdzie trzeba będzie zostawić obuwie przed wejściem do pomieszczenia i w miejscach o specjalnych wymogach sanitarnych. Rozwiązania dedykowane wnętrzom naszych mieszkań i doskonale sprawdzające się do użytku domowego z powodzeniem zastosujemy również w holu, przebieralni czy korytarzyku przed gabinetem. Komfortowe szafki na buty z siedziskami czy ławki z półkami na buty stanowią znacznie bardziej estetyczne i funkcjonalne rozwiązanie niż zwykłe krzesła w poczekalni, a składane, modułowe i tekstylne lekkie regały – doskonałe rozwiązanie podczas eventów, imprez wyjazdowych czy czasowego najmu.

Wróć