Dlaczego wybór odpowiedniego fotela gamingowego jest tak ważny?

Wielu z nas spędza przy biurku i komputerze mnóstwo czasu. Jest to związane zarówno z pracą, jak i rozrywką – oglądaniem filmów i seriali, graniem w gry, a także zwykłym przeglądaniem internetu. Siedzenie zbyt długo w jednej pozycji nie jest zdrowe dla naszego organizmu, tym bardziej, jeśli są to pozycje zagrażające naszemu kręgosłupowi. Coraz więcej osób zmaga się z różnymi schorzeniami, które wynikają właśnie z długotrwałego siedzenia przy biurku. Ważne jest, abyśmy dbali o zdrową pozycję naszego ciała przed komputerem, jednak potrzebujemy do tego również odpowiedniego fotela. Element taki jak fotel gamingowy czy biurowy jest wyjątkowo istotny. Nie chodzi tylko o to, aby wygodnie na nim siedzieć. Trzeba zadbać także o właściwe ustawienie oparcia, podłokietników oraz wysokości siedziska. Na początku jednak musimy podjąć decyzję, który fotel gamingowy będzie dla nas najlepszy. Aktualna oferta jest na tyle duża, że nie jest to łatwe zadanie. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na szereg różnych elementów. Zadaniem, które ma spełniać fotel biurowy, jest gwarancja utrzymania bezpiecznej postawy ciała, która wyeliminuje stałe napięcie w tych samych grupach mięśniowych. Nadmierne napięcie powoduje bowiem bóle mięśniowe i obniża komfort funkcjonowania. Źle dobrany fotel może nawet utrudniać utrzymanie prawidłowego krążenia krwi w nogach poprzez stały ucisk na uda.

Fotel biurowy gamingowy ROCKET czarno-szary
255,55zł
349,00zł
BRAK TOWARU
Fotel biurowy Racer 1 BLACK-RED
236,55zł
308,00zł
BRAK TOWARU
Fotel biurowy regulowany KALISTO czarny
379,05zł
599,00zł
BRAK TOWARU
Fotel biurowy Racer 1 BLACK-WHITE
236,55zł
299,00zł
BRAK TOWARU

Bezpieczny fotel biurowy gamingowy dla każdego

Kiedy praca przy komputerze unormowała się, standardem stały się krzesła obrotowe na kółkach z regulowanymi siedziskami, oparciami i podłokietnikami. Ważną kwestią przy podstawie takiego krzesła jest to, że składa się ona z pięciu ramion. Dzięki temu fotel gamingowy czy biurowy jest bardziej stabilny niż w przypadku czterech ramion w podstawie. Te łatwiej mogą się wywracać i komplikować obracanie na siedzisku, co przekłada się z kolei na bezpieczeństwo użytkownika. 

Możliwość regulowania wysokości to konieczność podczas pracy biurowej. Dzięki temu możesz dostosować wysokość siedziska względem powierzchni biurka oraz zapewnić sobie prawidłowe ustawienie stóp na podłodze. Przy odpowiedniej regulacji wysokości siedzisko powinno znajdować się 40–50 cm od podłoża, a miejsce do siedzenia na krześle powinno mieć spadek 3–5 stopni w kierunku oparcia. Podłokietniki powinny mieć zakres wysokości 15–25 cm nad siedziskiem. 

Jeżeli chodzi o materiał, z jakiego wykonane jest krzesło, to najczęściej mamy do wyboru modele ze skóry ekologicznej lub zwierzęcej, z tkaniny albo plastiku. Skóra oraz plastik umożliwiają łatwe utrzymanie fotelu gamingowego w czystości, jednak wadą tych materiałów jest to, że nagrzewają się i powodują dyskomfort przy wysokich temperaturach w pomieszczeniu. Fotele, które są wykonane z tkanin, o wiele lepiej radzą sobie z wentylacją, jednak problematyczne może być utrzymanie ich w czystości.

Oparcie krzesła ma za zadanie odciążać mięśnie, które utrzymują naszą postawę, oraz pozwolić na zachowanie anatomicznych krzywizn kręgosłupa. Źle dobrane może powodować spłycanie lub pogłębianie tych krzywizn. Optymalne ustawienie oparcia to odchylenie go do tyłu o około 10–15 stopni. Przy dobieraniu fotela biurowego gamingowego z właściwym oparciem należy również wziąć pod uwagę wzrost osoby, która będzie z niego korzystać.

Przegląd foteli biurowych gamingowych

Sprawdźmy teraz kilka modeli foteli gamingowych, które można znaleźć w ofercie sklepu internetowego ToHurt.pl. Jednym z najbardziej uniwersalnych wizualnie modeli jest krzesło biurowe Racer 1 czarno-białe. To nowoczesny fotel, który zapewni Ci wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo podczas siedzenia. Wobec tego sprawdzi się zarówno jako krzesło biurowe, jak i fotel gamingowy dla graczy. Materiał, z którego wykonany jest ten produkt, to ekoskóra w kolorze czarno-białym. Oparcie jest profilowane i ma możliwość regulowania kąta pochylenia. Wysokość siedziska reguluje się za pomocą amortyzatora gazowego. Aktywna jest opcja zablokowania oparcia oraz siedziska. Wysokość od siedziska do oparcia wynosi 66 cm, więc będzie to odpowiednie krzesło dla wyższych osób. Z kolei fotelem idealnym dla niższych osób oraz dzieci będzie model Rocket czarno-szary. Wysokość jego oparcia to 49 cm. Całkowita wysokość krzesła to 86–97 cm. Oparcie jest wyprofilowane, a materiał, który został wykorzystany do wykonania krzesła, to ekoskóra. Wysokość siedziska można regulować za pomocą pneumatycznego siłownika. Wśród większych foteli jest dostępny również model Shadow w czterech wersjach kolorystycznych – czarno-szary, czarno-biały, czarno-czerwony oraz czarno-zielony. Jego całkowita wysokość to 116–126 cm. Krzesło ma bardzo nowoczesny design, który spodoba się głównie graczom. Ma on kubełkową konstrukcję, idealnie wyprofilowane oparcie i wysoki wygodny zagłówek. Oparcie jest dodatkowo wyposażone w lędźwiową poduszkę, a podstawa zawiera gumowe kółka, które cicho pracują. Za pomocą funkcji bujania fotel pozwala użytkownikowi na rozłożenie do leżącej pozycji, co nazywa się mechanizmem TILT.

ToHurt.pl - Meble, Wyposażenie domu, Akcesoria - Niskie ceny

ToHurt.pl to wyjątkowa platforma zakupowa z bogatą ofertą towarów do wyposażenia domu i ogrodu. Hasłem przewodnim sklepu jest: „Wszystko w jednym miejscu”. Sklep powstał z myślą o Klientach, którzy cenią sobie bezpieczne i wygodne zakupy bez konieczności szukania produktów w wielu miejscach. Będąc bezpośrednim importerem na polski rynek, jesteśmy w stanie zagwarantować najlepsze ceny, wysoką jakość towarów oraz błyskawiczną wysyłkę.

GMM Group Sp. z o.o. S. k. Opinie z ekomi-pl.com